Гігієна при носінні брекет-системи

Posted by Web 06.06.2021 0 Comment(s)

Гігієна при носінні б рекет-системи

Щоб повністю виправити прикус, брекет-системи доводиться носити мінімум 1,5 - 2 роки. В цей час зуби вимагають особливого догляду, так як встановлена конструкція підвищує ризик розвитку карієсу. Для чищення порожнини рота потрібно використовувати спеціальні средст ва і пристосування, які допоможуть зберегти білизну і здоров'я зубів. Ще не можна нехтувати професійної гігієною.

Важливість ретельної гігієни під час ортодонтичного лікування

Знімні і незнімні системи для виправлення прикусу створюють додаткове ті важкодоступні місця скупчення зубного нальоту і каменю. Часто відкладення накопичуються в фиссурах (це жувальні горби), а також на кордоні шийки зуба з яснами і в міжзубних щілинах. Після монтажу брекетів ще однією зоною ризику стає область навколо замків, прикріплених до емалі.

Поверхневі відкладення на зубах служать сприятливим середовищем для розвитку бактерій, в тому числі, хвороботворних. Мікроби переробляють глюкозу із залишків їжі в кислоту, яка буквально роз'їдає емаль і створює вогнища п оверхностного карієсу. Також через нальоту запалюються і починають кровоточити ясна. Зруйнувати цю ланцюг причин і наслідків може тільки правильна, регулярна, дуже ретельна гігієна.

Середні ціни гігієнічних засобів по догляду за зубами і брекет-систем і

Чистка порожнини рота з брекетами багато в чому відрізняється від звичайної. Тут буде недостатньо стандартної 2-разової процедури зі звичайною щіткою і пастою. Для якісного догляду за зубами з ортодонтичними коррекционними системами необхідні спеціальні ін струментом :
Комплект щіток, фторированная паста, нитка і ортодонтический віск - на весь період лікування обійдуться в 600 - 1000 грн .
Іригатор для очищення важкодоступних місць — 1700- 3500 грн .

Також доведеться кілька разів відвідувати в Рача для проведення наступних процедур:
професійна чистка - близько 2000 Грн. за обидві щелепи;
полірування емалі - 600 - 1500 грн. , В залежності від обраного методу.

Як правильно чистити зуби і користуватися різними інструментами

Процедуру треба проводити не два ра за на добу, як зазвичай, а після кожного прийому їжі (2 рази в день повноцінно, за всіма правилами, а в решту часу - поверхнево). Для цього бажано постійно носити з собою окрему щітку і трохи пасти. Для догляду за ротом під час ортодонтичного лікування використовуються:
зубна щітка ортодонтична особливої форми, Монопучкова або електрична;
фторовмісна паста;
йоржики, флос;
іригатор зі спеціальними ополіскувачами .
Перераховані вироби продаються наборами і по-окремо. При проведенні ін оцедури важливо дотримуватися певної послідовності дій.

Зубні пасти та ополіскувачі

Паста повинна мати антибактеріальні та протизапальні властивості. Також в її складі має бути присутнім фтор, який зміцнює емаль. Вітається н Аліче ферментів, що розщеплюють наліт. Вибрати ідеальний засіб допоможе стоматолог-ортодонт, до його порад треба прислухатися. Для проведення якісної чистки досить невеликого обсягу пасти розміром з горошину, наносити її слід на злегка волог ую щітку.
Після чищення обов'язково використовується ополіскувач. Його можна заправляти в іригатор або полоскати класичним способом. Спеціальні стоматологічні препарати для полоскань продаються в аптеках. Вони відмінно борються з мікробами, освіжають, вус картаючи регенерацію і знімають запалення ясен.

Зубні щітки

Спеціалізовані щітки для брекетів відрізняються незвичайною щетиною. Вона V -образна, синтетична, м'якша. Довжина головки повинна бути 30 мм для дорослих і 20 мм для дітей. Виріб потрібно менят ь кожні 3 місяці.
Замість ортодонтической щітки можна використовувати Монопучкова або електричну. Завдяки маленькому розміру головки такі вироби легко добираються до самих важкодоступних ділянок. З їх допомогою можна якісно очистити емаль навколо л ігатурних і безлігатурні (наприклад, самолігуючі брекети Даймон) брекетів, але процес буде більш тривалим.
Рухи щітки - спочатку розмашисті горизонтальні, а потім змахують вертикальні від шийки зуба до жувальних горбах. Чистити потрібно не тол ько зовнішню, а й внутрішню поверхню. Процедура проводиться без поспіху, акуратно і старанно. Не треба сильно тиснути, навіть якщо щітка має підвищену м'якість. Завершальним етапом очищення буде обробка приясенного краю горизонтальними рухами.

Межзу бние йоржики

Ці маленькі щіточки використовуються для чищення простору між зубами і дугою. Вони випускаються в різних розмірах, вибирати потрібно індивідуально. Рухи слід здійснювати зворотно-поступальні і обертальні. Йоржик служить 2 тижні, потім е го рекомендується змінити на новий.

Флос, або зубна нитка

Після щітки і йоржика можна приступати до обробки міжзубних щілин тонкою ниткою або флосом. Багато стоматологи радять використовувати саме суперфлоссов, який, на відміну від звичайного, більш ізносос тойка, має пористу структуру і загострений кінчик для спрощення його введення під ортодонтичну систему. Нитка потрібно вставити між зубами і намотати на вказівні пальці таким чином, щоб відстань між ними було не менше 5 см. Частка осуществл яется рухами вгору-вниз максимально обережно, щоб не порізати ясна. Так само можна використовувати і іригатор OFloss для профілактики хвороб ротової порожнини і максимальної гігієни порожнини рота.

Іригатор

Завершальним етапом гігієни є використання іригатора . Цей прилад змиває наліт потужним напором води або антисептичного розчину. Крім чистки, він зробить м'який масаж ясен, який послужить профілактикою захворювань пародонту.

Якщо елементи конструкції брекетів натирають ясна або слизову щік, їх можна обробити спеціальним воском. Роблять це після чистки і сушки системи. Невеликий шматок воску розігрівається п Альцем і наклеюється виключно на ту частину виробу, яка стикається з м'якими тканинами. Перед їдою віск забирається.

Коли і навіщо проводиться професійна чистка зубів

Навіть при дотриманні всіх правил під час носіння брекетів потрібно ра з в два місяці відвідувати гігієніста для виконання професійних очисних процедур. Частка в кабінеті стоматолога робиться за допомогою лазера або ультразвуку. Після чистки емаль розкривається спеціальним захисним лаком.
Професійна гігієна необхід има і тоді, коли брекети знімаються. В процесі їх носіння відкриті ділянки емалі забарвлюватимуться харчовими барвниками і це нормальне явище. Ті місця, на яких розташовувалися замочки, залишаться більш світлими. Щоб вирівняти тон зубів, доведеться д елать відбілювання.

Загальні правила і рекомендації

Після їжі гігієнічні процедури проводяться не пізніше, ніж через 15 хвилин. Потім залишки їжі починають розкладатися, що згубно впливає не тільки на зубну емаль, а й на брекет-систему.
Кожен процес повн оцінити чистики порожнини рота повинен тривати 5-10 хвилин.
Не можна колупатися в міжзубних проміжках гострими предметами, не призначеними для чищення.

Для попередження потемніння емалі на час носіння брекетів слід відмовитися від кави, чорного чаю, крас ного вина і яскравих помад. Харчування має бути збалансованим і здоровим. Основне правило дієти - максимум овочів, фруктів і молочних продуктів, мінімум ковбас, копченостей, алкоголю.
Не рекомендується пити занадто гарячі або холодні напої, так як від різких коливань температури емаль покриється мікротріщинами. Також не варто їсти жувальні цукерки, карамель і сухофрукти, які через в'язкості можуть змістити коригувальну систему.

Наслідки неправильного догляду за зубами з брекетами

Через ненадлеж щей гігієни зуби швидко вражаються карієсом. У подібній ситуації для проведення якісного лікування може знадобитися дострокове зняття системи, що спричинить за собою додаткові фінансові витрати на повторну установку. Карієс сам не проходить, пост епенно переходить в пульпіт, а потім в більш серйозні ускладнення (пародонтит, періостит), що може призвести до видалення зуба.
Профілактика завжди простіше і дешевше, ніж лікування стоматологічних патологій. Тому підходити до неї потрібно відповідально.

Ось що пишуть деякі з тих людей хто носив брекети:
«З цими брекетами все непросто: їсти багато чого не можна, постійно неприємні відчуття в роті, зміни мови, складності гігієни. Але краса вимагає жертв і воно того варте. Намагаюся дотримуватися всі поради ортодонта по догляду за зубами і жодним д х проблем поки не виникало. Але довелося витратитися на спеціальну щітку, якісну пасту і іригатор.»

«Замучив жахливий наліт на зубах через ці брекетів. Ніякі пасти та щітки не рятують від нього. Зуби чищу ретельно, правильно, але наліт все р Давно залишається. Днями зробила проф. гігієну, це допомогло, але сама процедура вкрай неприємна. Лякає те, що доведеться робити її регулярно. Знала б заздалегідь - сто раз б подумала перед установкою брекетів.»

«А у мене зуби після брекетів сильно зіпсувала ілісь. З'явилися білі плями, поверхня стала шорсткою. Намагалася доглядати за ними правильно, але всі вимоги дотримуватися неможливо (то часу не вистачає, то лінь). Тепер ось доведеться мені відбілювати і полірувати емаль.»

 

Замовлення зворотнього дзвінку

Ім'я

* Номер телефону

Передзвоніть мені
Будь ласка, зачекайте
Запит успішно відправлено.

Заповніть форму і менеджер зв'яжеться з Вами

Ваше ім'я

* Ваш телефон *

Підтвердити замовлення
Будь ласка, зачекайте
Дякуємо. Ваше швидке замовлення успішно відправлено. Незабаром ми з Вами зв'яжемося для уточнення деталей.

Безкоштовна доставка

від 3500 грн

Гарантія від виробника

Оплата готівкою або карткою

Замовлення онлайн цілодобово