Історія появи зубної щітки

Posted by eugene 16.10.2019 0 Comment(s)

Сьогодні здорові зуби і красива посмішка вважається ознакою хорошого тону. Кожній людині притаманне прагнення до здоров'я, а повноцінний догляд за ротовою порожниною є невід'ємною частиною такого процесу. Всі чистять зуби неї менше 2-х разів на день, комусь зручніше використовувати класичну зубну щітку, а хтось вже придбав електричну зубну щітку і іригатор. Хоч би яким ні девайс для догляду за ротовою порожниною, все починалося з перших зубних щіток, з історією розвитку яких ми познайомимося в даній статті.

Історія зубної щітки

З чого починався догляд за ротовою порожниною

Історія зубної щітки бере свій початок ще сотні років тому. Виявляється, в останках щелеп людей, що жили ще в епоху хомо сапієнс, знайдені маленькі ямки зігнутої форми. Це не що інше, як доказ існування перших зубних щіток. Згідно з численними дослідженнями, перші аналоги сучасної зубної щітки представляли собою пучок трави, який пов'язували на одному кінці.

Через кілька десятків років, люди навчилися пов'язувати траву з палицею з дерева, загостреною на одному кінці і размолоченной з іншого. Гострий кінець палиці призначався для видалення залишків їжі, що застрягли між зубами. Размолоченная частина палички служила пристосуванням для чищення поверхні зубів, її потрібно було жувати.

Першим виробником зубних щіток стала компанія Аддіс, яка існувала на території Англії. У 1840 році на території Франції і Німеччині почався серійний випуск зубних щіток, саму щетину для таких пристосувань поставляли з Росії і Китаю. Повноцінний аналог сучасних зубних щіток з'явився в 1938 році, коли натуральне волокно замінили синтетикою.

 

Не пропусти!

Іригатор для зубів

Американська хімічна компанія Du Pont винайшла нейлон, синтетичний матеріал, який дав новий виток розвитку сучасних зубних щіток. Серед основних переваг нейлону виділялися:

  • легкість;
  • міцність;
  • еластичність;
  • вологостійкість;
  • стійкість до впливу хімічних речовин.

Виявилося, що щетина з нейлону сохне в рази швидше, ніж відбувається розмноження бактерій. Однак існувала проблема достатньої жорсткості нейлону, перші щітки дряпали ясна, викликали їх кровоточивість, псували емаль. В американській компанії Du Pont знайшли вирішення такої проблеми. Для цього знадобилося синтезувати м'який нейлон, який за кілька років здобув велику популярність серед стоматологів і їх пацієнтів.

У кінці 20-го століття світ гігієни ротової порожнини зазнав ще одне нововведення - з'явилася перша електрична зубна щітка. Її винахідником вважають нікого доктора Скотта, який не тільки винайшов такий девайс, але і запатентував її в патентному бюро Америки. Однак від сучасних електричних зубних щіток, пристрій того часу відрізнялося неповноцінною захистом від провідності струму. Користувачі часто скаржилися, що в процесі чистки зубів їх било струмом. Однак сам винахідник вважав, що таке явище сприятливо позначалося на стані зубної емалі і навіть йшло на користь здоров'ю.

Сьогодні електричні зубні щітки є невід'ємним інструментом особистої гігієни. Без них неможливо уявити собі догляд за порожниною рота на 100%. В ідеалі, електричну зубну щітку використовувати разом з іригатором. Так можна видалити наліт, прибрати залишки їжі, що застрягли між зубами, запобігти кровоточивість ясен, а також позбутися від неприємного запаху з рота. Серед широкого асортименту сучасних приладів для догляду за порожниною рота, кожен знайде для себе оптимальний варіант за якістю і ціною.

Замовлення зворотнього дзвінку

Ім'я

* Номер телефону

Передзвоніть мені
Будь ласка, зачекайте
Запит успішно відправлено.

Заповніть форму і менеджер зв'яжеться з Вами

Ваше ім'я

* Ваш телефон *

Підтвердити замовлення
Будь ласка, зачекайте
Дякуємо. Ваше швидке замовлення успішно відправлено. Незабаром ми з Вами зв'яжемося для уточнення деталей.

Безкоштовна доставка

від 5500 грн

Гарантія від виробника

Оплата готівкою або карткою

Замовлення онлайн цілодобово