Зубні пломби. Які краще?

Posted by eugene 21.09.2020 0 Comment(s)

Зубний пломбою називається матеріал, який призначається для заповнення зубного простору, яке утворилося після механічного чищення стоматологом тканин зуба, заражених карієсом. Крім того, зубні пломби можуть використовуватися для заповнення простору зуба при відколи від нього осколка. Пломба запобігає потраплянню мікробів в порожнину зуба, також цей матеріал служить для створення естетично красивого виду посмішки.

Які матеріали використовують в зубних пломбах

 

Всі стоматологічні пломби виготовляються з наступних матеріалів:

  • амальгами;
  • композицій матеріалів;
  • пластмаси;
  • кераміки;
  • склокераміки.

Пломби з амальгами

 

Пломби з амальгами включають в свій склад: срібло, цинк, мідь і ртуть. Ртуть становить практично 50% від усього складу амальгамной пломби. Використовуються такі стоматологічні пломби для жувальних зубів. Їх термін служби складає не менше 10 років. За цінової категорії даний матеріал є одним з найдоступніших в стоматології.

Пломби з амальгами відрізняються довговічністю. Єдиним недоліком пломб даного виду є їх металевий дизайн і колір, який досить контрастно виглядає на тлі зубної емалі. Також амальгама більш схильна до утворення корозії, тому доведеться проводитися гігієну порожнини рота гранично ретельно.

Пломби з композицій матеріалів

 

Пломби з композицій матеріалів. Це універсальна різновид стоматологічних пломб, які відрізняються порцеляновим і керамічним наповнювачем. Подібні матеріали встановлюються в зуб прямим або непрямим способом. Прямий спосіб служить для відновлення каріозної порожнини зуба. Непряма установка пломби з композитного матеріалу проводитися після видалення пасової пломби і остаточного опломбування зуба.

Використовується дана різновид пломб для обробки невеликої поверхні зуба, в основному переднього ряду. Термін служби даного матеріалу складає не менше 5-ти років. Пломба відповідає зубу за кольором, тому естетично красиво виглядає в роті. За вартістю композит вийде дорожче, ніж амальгама. Тому такий матеріал не користується таким великим попитом у відвідувачів стоматологів.

Серед мінусів даного різновиду стоматологічних пломб виділяється усадка пломби з часом. Це відбувається за рахунок того, що композит з часом твердне. Тому при виборі даного різновиду стоматологічних пломб, прийнято використовувати пошарове її установку.

Пломби з пластмаси

 

Пломби з пластмаси відрізняються невеликим терміном експлуатації, який становить до 1 року. Це пов'язано з тим, що сам матеріал з часом швидко зношується механічно. Однак, пластмасові пломби відрізняються швидкою і простою установкою. До того ж, це найдешевший матеріал в стоматології.

Пломби з кераміки

 

Пломби з кераміки стоматологи називають вкладками з кераміки. Вся справа в простоті їх установки. Це матеріал дуже популярний сьогодні серед населення. Керамічні вкладки можуть використовувати також для імплантатів, ортодонтичних брекет-систем і вінірів. Вартість подібного матеріалу в стоматології дещо більше, ніж ціна на композитні пломби. Керамічні вставки популярні в стоматологи, так як кераміка повністю повторює колір зубів і виглядає естетично привабливо в ротовій порожнині. Матеріал також відрізняється стійкістю до зносу. Керамічної пломби може вистачити на строк до 5 років.

Пломба

Пломби зі склокераміки

 

Пломби зі склокераміки не користуються великим попитом. Їх виготовляють на замовлення. Композиційні стеклоїономери зі смолою і гібридні пломби відрізняються міцністю. Встановлюються подібні пломби в випадках, коли карієс пробрався під ясна, так званий - карієс кореня. В основному подібні пломби монтують на зуби переднього ряду. Термін їх служби складає 5 і більше років, все залежить від інтенсивності навантаження на зуби.

При виборі стоматологічної пломби потрібно покластися на досвід лікуючого зубного лікаря. Адже стоматолога видно всю картина захворювання зуба або ясен, тому він може порадити оптимальний матеріал для опломбування зуба або ортодонтичної конструкції. У цьому питанні завжди потрібно консультуватися зі стоматологом.

Замовлення зворотнього дзвінку

Ім'я

* Номер телефону

Передзвоніть мені
Будь ласка, зачекайте
Запит успішно відправлено.

Заповніть форму і менеджер зв'яжеться з Вами

Ваше ім'я

* Ваш телефон *

Підтвердити замовлення
Будь ласка, зачекайте
Дякуємо. Ваше швидке замовлення успішно відправлено. Незабаром ми з Вами зв'яжемося для уточнення деталей.

Безкоштовна доставка

від 3500 грн

Гарантія від виробника

Оплата готівкою або карткою

Замовлення онлайн цілодобово