Термін служби зубної пломби (як продовжити термін служби)

Posted by eugene 11.06.2020 0 Comment(s)

Після процедури установки стоматологічної пломби багато хто задається питанням: «Як зробити так, щоб пломба прослужила максимально можливий термін?». Відповісти на це питання постараємося в цій статті.

Основні методи продовження життя зуба

При проведенні лікування карієсу і установки пломбувального матеріалу, потрібно гранично обережно до нього ставитися. Як це зробити, розглянемо на наступних правилах по догляду за стоматологічними пломбами:

  • Чи не є, поки не пройшло більше години часу після установки пломби. Деякі сучасні пломбувальні матеріали допускають можливість прийому їжі вже через 40 хвилин з моменту їх установки. Однак, для повної надійності подібного матеріалу, потрібно почекати не менше 60 хвилин, перш ніж дати на нього жувальну навантаження.
  • Варто перемістити напрямок жувального навантаження на іншу сторону. У перші дні після установки стоматологічної пломби рекомендується перемістити жувальну навантаження на іншу сторону. Особливо це стосується вживання наступної їжі: горіхів, насіння, цукерок, ірисок, сухарів.
  • Варто відмовитися від гарячої їжі або дуже холодною. Через 2-6 годин після установки пломби у стоматолога, варто не вживати занадто холодну або гарячу їжу. Це може зашкодити не тільки матеріал пломби, але і нашкодити слизовій оболонці рота.

Крім вищенаведених порад по продовженню терміну служби стоматологічної пломби, є ще ряд практик. Якими не варто нехтувати. Йдеться про класичні радах по догляду за зубами, дотримання яких сприяє збільшенню терміну служби стоматологічних пломб.

Пломби

Серед подібних рад виділяють:

Регулярно чистити зуби. Наліт має властивість швидко накопичуватися на зубній емалі, тому чистити зуби рекомендується не менше 2-х разів на день. В ідеалі проводити цей процес після кожного прийому їжі. Використовувати можна зубні щітки. Спеціальні йоржики, ополіскувачі для рота. Придбати весь цей арсенал для догляду за ротовою порожниною знадобитися кожному, хто бажає продовжити термін служби стоматологічних пломб і на довше відкласти наступний візит до стоматолога.

Бути акуратним під час чищення зубів. Полімери відрізняються особливою міцністю, але при недбалої або надмірно інтенсивної їх чищенні зубною щіткою, вони можуть руйнуватися. Використання соди в якості ополіскувача для рота також не рекомендується. Цей продукт здатний викликати тріщини у полімерних пломб, викликати їх подрібнення.

Відвідувати стоматолога не менше одного разу на півроку. Навіть найякісніша і дорога стоматологічна пломба не здатна з гарантією простояти десятиліття. Адже індивідуальні особливості організму і слабшанню природного захисту зубної емалі можуть накласти свій слід на терміні служби будь пломби. Щоб проконтролювати цей процес, знадобиться допомога лікуючого стоматолога.

Зубні бломби

Не варто забувати про матеріал стоматологічної пломби

Від вибору матеріалу пломби також залежить термін її служби. Розглянемо основні матеріали пломб в сфері стоматології:

Цемент. Пломби з цементу застосовують дуже часто. В основному використовують цінкофосфатние пломби, вони відрізняються відмінними термоізоляційними властивостями. Особлива міцність таких пломб дозволяє ставити їх навіть під штучні коронки.

Амальгама. Такі пломби використовуються в сфері стоматології рідше. Особливою популярністю вони користувалися років 20 назад. Термін служби даного матеріалу складає 20-30 років, однак, для цього знадобитися ідеальний догляд за амальгамою. Крім того, пломби з цього матеріалу відрізняються не зовсім приємним естетичним виглядом в порожнині рота, так як мають металевий забарвлення.

Композит. Це дуже популярний вид стоматологічних пломб сьогодні. Проводиться матеріал з смоли і кварцового порошку, створюється якась їх композиція. Звідси і походить назва різновиду пломб. Композитні пломби можуть простояти до 10 років, також вони відрізняються при цьому естетичним виглядом.

При виборі пломби для зуба варто враховувати матеріал її виготовлення. А також не забувати про основні правила по догляду за нею. Тільки таким способом вдасться продовжити термін її служби.

Замовлення зворотнього дзвінку

Ім'я

* Номер телефону

Передзвоніть мені
Будь ласка, зачекайте
Запит успішно відправлено.

Заповніть форму і менеджер зв'яжеться з Вами

Ваше ім'я

* Ваш телефон *

Підтвердити замовлення
Будь ласка, зачекайте
Дякуємо. Ваше швидке замовлення успішно відправлено. Незабаром ми з Вами зв'яжемося для уточнення деталей.

Безкоштовна доставка

від 3500 грн

Гарантія від виробника

Оплата готівкою або карткою

Замовлення онлайн цілодобово